fbpx

Як часто ви помічаєте за собою або ж своїми співрозмовниками фразу: «Так, я хочу: піти на курси, вивчати ще одну іноземну мову, навчитись малювати портрети, зайнятись спортом, дописати книгу… у кожного свої цілі, але нас часто об’єднує одна відповідь «я немаю на це часу!». Чому ж ми так любимо повторювати саме цю фразу? Чому ми постійно відкладаємо все на потім, на інший понеділок?

В основному фраза «у мене немає на це часу» проскакує в кількох випадках: людині важко почати освоювати нову сферу і тому через підсвідоме страху вона відкладає це на потім. Яскравий приклад: ви хочете вивчити французьку, китайську чи будь-яку іншу мову, але в голові у вас з’являється думка: «А нащо воно мені справді треба? Як я застосую це на практиці?». І в підсумку ми відкладаємо плани в довгий ящик. Відмовка «у мене немає часу» виникає через відсутність бажання, і, в першу чергу, коли ми не маємо конкретного плану і мети. Як нарешті змусити себе розпочати робити щось нове, втілювати свої мрії та плани?

1. Пишіть. Записуйте усе, що ви хочете зробити в дві колонки: що я ХОЧУ зробити і НАВІЩО я хочу це зробити. Як тільки ви визначили мету-оберіть конкретні кроки, які будуть потрібні вам для досягнення мети і записуйте їх в свій список щодня, щотижня, щомісяця. Цей спосіб дуже добре показаний на прикладі «Піраміди Франкліна»: список від плану на 1 день до головних життєвих цінностей.

2. Перейдіть до рішучих кроків. Після того, як ви склали план, у вас вже є конкретна мета, до якої ви можете починати йти маленькими кроками. Але якщо і цього вам недостатньо, використовуйте конструкцію «ЯКЩО-ТО» і «ЯКЩО НЕ-ТО НЕ». Розмістіть ці конструкції на стіни, дзеркала або ж двері, Наприклад: «ЯКЩО я буду хоча б двадцять хвилин в день приділяти читанню вголос іспанською, ТО я подолаю мовний бар’єр».

3. Постійно запитуйте себе: «Хіба Я не зможу це зробити?» Іноді люди кидають ту чи іншу діяльність через відсутність росту і руху. Постійно підіймайте планку, хоча б на трохи. Змушуйте себе обирати нові висоти, перетворіть справу в гру з самим собою і ви не помітите, як увійдете в азарт.

4. Оновлюйте свій список справ: щодня, щотижня, щомісяця. Переходьте на новий рівень, аналізуйте свої помилки. Робіть підсумок дня і відсоток того, що ви виконали і не виконали.

5. Спілкуйтесь з успішними людьми. Пам’ятаєте приказку: «З ким поведешся, того й наберешся»?. Ваше оточення впливає на те, ким ви є зараз і ким можете бути. Зазирніть у свою адресну книгу: якщо у вас там знайдеться хоча б 100 людей, які успішніші за вас, ви рано чи пізно мимоволі станете таким же ».

6. Поглиблено вивчайте предмет від якого ви в захваті. Читайте, дивіться, удосконалюйтесь. Адже зараз ми маємо усі можливості для цього. Це допоможе не втратити інтерес і зберегти його на належному рівні.

 

Приєднайтесь до нас, щоб кожного дня ставати кращими.

 

ГОТОВИЙ ДО ЗМІН?

Від планів до дій – лише один крок

Академія Розвитку Origami