fbpx

Ми постійно шукаємо способи, щоб збільшити нашу продуктивність – будь то за допомогою нової системи планування, встановлення таймерів кожні 15 хвилин, або суміші кофеїну і цукру в наших жилах. Тим не менш, є один простий спосіб, який всі ми знаємо. Це один важливий інструмент для збільшення продуктивності, який покращує увагу, покращує пам’ять, і звичайно просто тримає в тонусі та додає задоволення від життя. Я, звичайно, кажу про «гарний сон».

Якщо ви хочете отримати максимальну продуктивність, вам просто необхідно добре виспатися вночі. Альберт Ейнштейн говорив: «Моя найкраща робота починається в день, після того як я добре висплюсь». Так, виглядає просто. Тим не менш, більш 30 відсотків населення України в даний час страждає від безсоння.

Нестача сну може тримати вас від повної продуктивності на роботі, що в свою чергу змушує вас докладати зайвих зусиль, виснаджуючи організм.

Ось те, що ви можете зробити, щоб налагодити режим сну:

1. Встановіть собі чіткий графік і дотримуйтесь його.
Якщо ви знаєте, що ніколи не будете у ліжку о 22:00, не ставте собі таку ціль. Встановіть час на 22:30, 22:45. Хитрість полягає в тому, щоб встановити крайній термін, який не буде для вас стресовим.

2. Перестаньте вживати любі стимулятори після 18:00.
Вас здивує список того, що Міністерства охорони здоров’я відносить до таких. Ось він: кава, чай, алкоголь, тютюн, цукор, кокосове масло, бобові, банани, і глютен. Всі ці речовини прискорюють ваш метаболізм, кров’яний тиск, і синаптичні відповіді мозку, що стимулює його і тому мозку тяжко увійти в розслаблений стан, необхідний для швидкого засинання.

3. Не переїдайте.
Легка закуска перед сном допустима, але велика кількість їжі, особливо після 18:00 може викликами фізичні незручності, вам буде тяжко навідь просто лежати, і відповідно тяжко заснути. Багато людей також відчувають печію і кислотність у роті, яка може не давати вам заснути.

4. Позбавляйтесь алергетиків.
Зарас поясню. Можливо ви про це знаєте, та варто розкрити цю тему. Змінюйте постільну білизну, не рідше ніж раз на два тижні, але краще раз на п’ть днів. Гаші тіла залишають на постіли мікроскопічні частинки, які призводять до поширення пилових кліщів і кліщів шкіри. При вдиханні, ці крихітні створіння можуть часто викликають помірну алергічну реакцію, навіть у людей, що не мають алергії. Алергетаками також можуть стати ваші улюьлені домашні тварини. Якщо ви відчуваєте проблеми зі сном, поки ваш собака або кішка в спальні з вами, це може бути привід, щоб залишити її або його спати в іншій кімнаті. Алергія на тварин може розвитися в будь який час життя.

5. Використовуйте лаванду.
Дослідження показують, що аромат лаванди має невеликий седативний ефект. Спробуйте використовувати дитячий лосьйон з лаванди на ваших ногах перед сном, трохи втираючи його. Або покрапайте аромат лаванди на подушку. Тримайте сушену лаванду в лляних мішечках в шафах для постілі.

6. Будьте ліниві перед сном.
Так, ось він час бути лінивим! Придушіть бажання бути творчим перед сном, забутьте про роботу та інші клопітні справи. Ми часто отримуємо прекрасні ідеї якраз перед сном, але замість того, щоб лягати спати, додаткова годину або дві працюємо. Краще записати ваші ідеї і залишити їх на ранок, це не тільки допомагає заснути швидше, але також надасть стимулу на ранок.

7. Робіть вправи протягом дня.
Але не тільки перед сном. Помірні фізичні навантаження протягом дня підвищують здатність швидко заснути і спати довше. Це також допомагає збільшити фазу швидкогосну. Фаза швидкого сну э запорукою того, що ваш сон надасть вам відпочинок.

8. Вимкніть телевізор.
Перед сном краще читати, наж дивитися фільм, або просто перемикати канали. Навідь якщо ви звикли засинати перед включеним телевізором, варто знати, що він є подразником для нашого мозку, і часто призводить до кошмарів.
І якщо ви вже читаєте книжку перед сном, то слідкуйте щоб цікавий роман не затягнув вас у сюжет до другої години ночі.

9. Оточіть себе з синім кольором.
Дослідження показують, що синій колір є найспокійнішим коліром. Так що можете: використовувати сині простирадла; помалювати стіни спальні синім кольором, прикрасити стіни різними картнами та малюнками з синім кольором, так щоб ви бачили їх зі свого ліжка.

Сон продовжує і покращує життя, варто піклуватися про нього. Пам’ятайте ці підсказки і використовуйте їх і все буде добре.

ГОТОВИЙ ДО ЗМІН?

Від планів до дій – лише один крок

Академія Розвитку Origami