fbpx
Порівняння «час – гроші» в XXI столітті остаточно втратило свою актуальність. Час не заробиш, не вкладеш, не примножиш, не подаруєш, не накопичиш, не візьмеш в кредит і навіть не вкрадеш. Він безцінний, а тайм-менеджмент – обов’язкова умова особистого успіху.

Усі ми періодично скаржимося, що нічого не встигаємо – і сьогодні ми з вами визначимо 10 головних помилок, які заважають нам ефективно управляти своїм часом.
1. Ми не мріємо

Навіщо стежити за своїм часом, якщо у нас немає мрії? Найуспішніші люди, які досягнули по-справжньому визначних результатів, в глибині душі мріяли, як діти. А тому берегли кожну хвилину, щоб присвятити її своїй мрії.

2. Ми не плануємо заздалегідь

Ми звикли планувати свій робочий день, тому що так потрібно, а решта часу пролітає спонтанно і безконтрольно. А щоб вільний час набував сенсу і був незабутнім, використати його потрібно з особливою ретельністю і ощадливістю.

3. Ми не розставляємо пріоритети


Як часто ми насамперед хапаємося за термінові або незначні справи, вічно відкладаючи на потім і не встигаючи те, що дійсно важливо? Використайте Матрицю Ейзенхауера, вибираючи те, що дійсно має значення. І ви дізнаєтеся, як робити менше, а встигати – більше.

4. Ми не дотримуємося режиму дня

Засиджуємося глибоко за північ, не висипаємося, живемо як зомбі у буденні, спимо до обіду у вихідні і думаємо, що режим потрібний тільки в дитячому саду? Якщо ви хочете встигати, вам необхідно піклуватися про повноцінний сон і при цьому, бажано, прокидатися рано вранці. І неважливо, будете ви потім снідати, бігати в парку або приїжджати на роботу раніше, щоб не стояти в пробці – ви у будь-якому разі випередите всіх сонь на крок.
5. Ми не концентруємо увагу

Мультизадачність – це самий нещадний вбивця продуктивності і біч сучасної ділової людини. Наш мозок – це оперативна пам’ять, і чим більше завдань він обробляє одночасно, чим менше шансів, що хоч би одна з них буде вирішена. Не беріться за нову справу, поки ви не закінчили попереднього – золоте правило досвідчених майстрів.

6. Ми не ведемо списку завдань

Списки завдань, або як їх зараз модно називати “to – do list”, потрібні не лише для чистої совісті. У них головне – результат. Кожна викреслена справа приносить задоволення і енергію рухатися далі, а ще сигналізує мозку, що ви на правильному шляху.
7. Ми не делегуємо

Вислів «Хочеш зробити добре – зроби сам» з самого дитинства привчає звалювати на власні плечі неосяжну кількість справ. А тим часом, делегування завдань – співробітникам, підлеглим, дітям врешті-решт – один з основних принципів ефективності, який дозволяє зосередитися на головному і встигати те, що треба.

8. Ми не відпочиваємо

Як не парадоксально це звучить, але саме поневіряння себе відпочинку, різноманітності в житті і можливості поглянути на роботу з боку робить нас непродуктивними. Якраз той випадок, коли більше роботи не означає краще. Знайдіть баланс в житті і не забувайте регулярно відновлювати свої сили.
9. Ми страждаємо перфекціонізмом

Done is better than perfect: “Завершене краще, ніж ідеальне” – один з головних принципів, яким керується команда Facebook. Можна до безкінечності йти до досконалості, але якщо ви хочете рухатися далі, треба вміти вчасно поставити точку.

10. Ми не враховуємо свій час

Ви будете вкрай здивовані, коли дізнаєтесь, на що дійсно йде ваш час, і як мало його залишається на те, що по-справжньому важливо. Пробки, перекури, безглузде базікання, інтернет і соціальні мережі – крадії часу, які назавжди крадуть величезну частину нашого життя. Спробуйте протягом тижня або двох записувати витрату часу або скористайтеся спеціальними сервісами, щоб подивитися на своє життя з боку. І ви зрозумієте, на що дійсно ви витрачаєте ваше життя.

Висновок: Важливо ефективно управляти своїм часом

Найуспішніші люди цінують свій час набагато вище, ніж гроші. Розпочніть з простого – підрахуйте витрату свого часу, а потім поступово, але свідомо розставте для себе пріоритети. І ваше життя вийде на новий рівень.

Приєднайтесь до нас, щоб кожного дня ставати кращими.

 

ГОТОВИЙ ДО ЗМІН?

Від планів до дій – лише один крок

Академія Розвитку Origami